Anul școlar 2021-2022

Concursul de matematică Viceamiral Vasile Urseanu (dedicat elevilor de clasa a VIII-a) – ediția a XXVIII-a – afiș / regulament / protocol de colaborare / termen limită de înscriere: 08.04.2022 orele 12:00 / pentru înscriere click aici

Baremul de corectare – concurs 09.04.2022

Subiecte – concurs 09.04.2022

Rezultate – concurs 09.04.2022

Concursul se desfășoară în data de 09.04.2022, începând cu orele 9:00. Prezentarea concurenților se va face la ora 08:30, la punctul de control al Academiei Navale „Mircea cel Bătrân” Constanța din strada Fulgerului, nr. 1.

Elevii vor avea în mod obligatoriu asupra lor instrumente de scris, trusă de geometrie și carnetul de elev vizat la zi.

Din fiecare școală vor fi înscriși maxim 3 elevi.

Concurs interdisciplinar „Contraamiral Ilie Irimescu” – ediția a II-a – Regulament

Concurs de reviste școlare „Comandor Eugeniu Botez” – ediția a II-a

Anul școlar 2020-2021

Concurs interdisciplinar „Contraamiral Ilie Irimescu” – Regulament

Concurs de reviste școlare „Comandor Eugeniu Botez”

Simpozionul „Utilizarea creativă a metodelor interactive și a tehnologiei digitale în procesul de predare-învățare-evaluare” ediția I, mai 2021 – Regulament și Fișa de înscriere

Anul școlar 2019-2020

MENȚIUNE – Concursul Național, cu participare internațională „Ion Barbu-Dan Barbilian” – Călărași

MARELE PREMIU – Festivalul Național al formațiilor de teatru din armată „Art.Arm” – organizat de Centrul Militar Timișoara

DIPLOMĂ DE EXCELENȚĂ – Concursul școlar de dezbateri pro-toleranță „Aproape de mine și dincolo de linia orizontului” – organizat de Asociația „Eurocult”, Biblioteca Județeană, Muzeul de Istorie, Universitatea „Ovidius” Constanța

MENȚIUNE – Concurs de istorie „1 Decembrie – Ziua Națională a României” – Breaza

PARTICIPARE – Simpozion dedicat luptelor de la Calafat din 1977

PREMIILE I, II ȘI III – Simpozion organizat de Școala Militară de Maiștri Militari ai Forțelor Navale „Amiral Ion Murgescu” – Constanța

PREMIUL II – Concursul Județean „Istoria Dobrogei – Dobrogea în hărți medievale” – organizat de Fundația „Tomis” și Consiliul Județean ISJ Constanța

PREMIUL III – Concursul Județean „Dobrogea de azi privind spre viitor” – organizat de Prefectura, CL, ISJ – Constanța

PREMIUL II, la secțiunea „Creație literară” și MENȚIUNE, la secțiunea „Jurnalism” – Concursul regional transdisciplinar, cu participare internațională „Te invit să îmi cunoști orașul!” – organizat de Liceul teoretic „Ovidius” Constanța

MENȚIUNE – Concursul regional „Probleme actuale ale omenirii” – Arad

PREMIUL I – Concursul „Ce înseamnă NATO pentru mine?” – organizat de Comandamentul Multinațional de Divizie Sud-Est NATO

PREMIUL III și MENȚIUNE – Concurs de benzi desenate

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Simpozionul „Dimensiunea românească a patriotismului” – organizat de CNM „A. I. Cuza”

Anul școlar 2018-2019

MENȚIUNE – Concursul Internațional „Lecții cu Nichita”, Ploiești

MENȚIUNE – Concursul de fizică și geografie „Ștefan Hepiteș”, București

PREMIILE I și III – Competiția de informatică „Sci-Tech Challenge”, Universitatea „Ovidius” Constanța

PREMIILE I, II și III – Concursul Național „Dezvoltarea personală a copilului”, Iași

PREMIILE I, II și III – Concurs de creații: eseuri și poezii „Din suflet pentru mama”, în cadrul proiectului „Educația în familie, cei șapte ani de acasă”, Pitești

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Concurs de creații – eseuri „Importanța evaluării inițiale în activitatea didactică”, Pitești

MENȚIUNE – Concurs de istorie „1 Decembrie 1918, Ziua Națională a României”, Breaza

PREMIUL I – Concurs interdisciplinar de religie și informatică „Religia în domensiune virtuală”, Iași

PREMIUL II – Concursul regional „Cuvântul, bucuria sufletului, lumina minții”, Cluj Napoca

PREMIUL III – Concursul de discursuri „Puterea cuvintelor”, Universitatea „Ovidius” Constanța

PREMIUL III – Concursul „Marea Neagră digitală”, Mangalia

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Concursul național interdisciplinar „Ștefan Procopiu”, Constanța

MENȚIUNE – Concursul județean „Amintirea eroilor”, Constanța

PREMIUL II – Concursul județean de creație artistică și plastică, fotografie și literatură „Copilul și marea. Descoperitorii adâncurilor” Constanța

PREMIILE II și III – Concursul județean de geografie „Constantin Brătescu”, Constanța

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Concursul de limba română și matematică „Lumea lui Pi”, Constanța

PREMIUL III și MENȚIUNE – Simpozionul național „Fenomene atmosferice și evoluția vremii pe glob”

PREMIUL I – Festivalul județean „Danubius” cu participare internațională, secțiune dans tradițional dobrogean, Cernavodă, jud. Constanța

PREMIUL I – Concurs de eseuri „Cultivă-ți pasiunea!”

PREMIUL II și III – Concurs de traducere poetică în/din limba franceză „Irina Mavrodin”, Focșani

PREMIILE III și MENȚIUNE – Concurs internațional interdisciplinar geografie, limba engleză și biologie : „Tineri în pădurile Europei”

PREMIILE III și MENȚIUNE – Simpozionul internațional „Simboluri în universul cunoașterii”, Liceul Teoretic Jean Monnet, București

PREMIILE II și MENȚIUNE – Concurs național de creație literară „Tinere Condeie”

MARELE TROFEU – Concursul de educație juridică pentru liceeni „Know the Law”, Universitatea „Spiru Haret” Constanța

PREMIILE II și MENȚIUNE – Concursul național de eseuri și creație plastică „Lumea din cuvinte și culoare”, Giurgiu

MENȚIUNE – Concursul național al revistelor școlare „Aproape de voi”, Medgidia

MENȚIUNE – Concursul județean interdisciplinar de cunoaștere istorie-religie

PREMIILE I și MENȚIUNE – Concursul național de știință și tehnică pentru elevi „Florin Vasilescu”, Călărași

PREMIUL III – Concurs de majorete și gimnastică aerobică „dansăm pentru sănătate” Constanța

PREMIILE I și MENȚIUNE – Festivalul „Primăvară dobrogeană, primăvară de folclor”, Hârșova

PREMIILE III și MENȚIUNE – Concurs „Țintar”, Școala nr. 18 „Jean Bart” Constanța

PREMIILE I, II și III – Concurs de desene „În armonie cu mine și cu ceilalți”, Constanța

PREMIILE II, III și MENȚIUNE – Atelier de creație „Zâmbet de copil” în parteneriat cu ziarul „Esențial în educație” Pitești

PREMIUL II – Concurs național de artă dramatică „Spiritul lui Caragiale”, Năvodari

PREMIILE „COANDĂ”, „JULES VERNE”, „PROCOPIU” și „EDISON” – Concursul interjudețean „Ștefan Procopiu”, Iași

PREMIUL I – Concursul național „Reviste școlare și jurnalistică”

PREMIILE II și MENȚIUNE – Concursul „Plurilingvism și multiculturalitate”, Arad

PREMIILE II și MENȚIUNE – Festivalul- concurs pentru elevi „Școala din inima mea”, Tecuci

PREMIUL I – Concursul „Le petiti renard”, Constanța

PREMIUL I – Concursul „Stories about my country”, Constanța