Anul școlar 2019-2020

MENȚIUNE – Concursul Național, cu participare internațională „Ion Barbu-Dan Barbilian” – Călărași

MARELE PREMIU – Festivalul Național al formațiilor de teatru din armată „Art.Arm” – organizat de Centrul Militar Timișoara

DIPLOMĂ DE EXCELENȚĂ – Concursul școlar de dezbateri pro-toleranță „Aproape de mine și dincolo de linia orizontului” – organizat de Asociația „Eurocult”, Biblioteca Județeană, Muzeul de Istorie, Universitatea „Ovidius” Constanța

MENȚIUNE – Concurs de istorie „1 Decembrie – Ziua Națională a României” – Breaza

PARTICIPARE – Simpozion dedicat luptelor de la Calafat din 1977

PREMIILE I, II ȘI III – Simpozion organizat de Școala Militară de Maiștri Militari ai Forțelor Navale „Amiral Ion Murgescu” – Constanța

PREMIUL II – Concursul Județean „Istoria Dobrogei – Dobrogea în hărți medievale” – organizat de Fundația „Tomis” și Consiliul Județean ISJ Constanța

PREMIUL III – Concursul Județean „Dobrogea de azi privind spre viitor” – organizat de Prefectura, CL, ISJ – Constanța

PREMIUL II, la secțiunea „Creație literară” și MENȚIUNE, la secțiunea „Jurnalism” – Concursul regional transdisciplinar, cu participare internațională „Te invit să îmi cunoști orașul!” – organizat de Liceul teoretic „Ovidius” Constanța

MENȚIUNE – Concursul regional „Probleme actuale ale omenirii” – Arad

PREMIUL I – Concursul „Ce înseamnă NATO pentru mine?” – organizat de Comandamentul Multinațional de Divizie Sud-Est NATO

PREMIUL III și MENȚIUNE – Concurs de benzi desenate

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Simpozionul „Dimensiunea românească a patriotismului” – organizat de CNM „A. I. Cuza”

Anul școlar 2018-2019

MENȚIUNE – Concursul Internațional „Lecții cu Nichita”, Ploiești

MENȚIUNE – Concursul de fizică și geografie „Ștefan Hepiteș”, București

PREMIILE I și III – Competiția de informatică „Sci-Tech Challenge”, Universitatea „Ovidius” Constanța

PREMIILE I, II și III – Concursul Național „Dezvoltarea personală a copilului”, Iași

PREMIILE I, II și III – Concurs de creații: eseuri și poezii „Din suflet pentru mama”, în cadrul proiectului „Educația în familie, cei șapte ani de acasă”, Pitești

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Concurs de creații – eseuri „Importanța evaluării inițiale în activitatea didactică”, Pitești

MENȚIUNE – Concurs de istorie „1 Decembrie 1918, Ziua Națională a României”, Breaza

PREMIUL I – Concurs interdisciplinar de religie și informatică „Religia în domensiune virtuală”, Iași

PREMIUL II – Concursul regional „Cuvântul, bucuria sufletului, lumina minții”, Cluj Napoca

PREMIUL III – Concursul de discursuri „Puterea cuvintelor”, Universitatea „Ovidius” Constanța

PREMIUL III – Concursul „Marea Neagră digitală”, Mangalia

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Concursul național interdisciplinar „Ștefan Procopiu”, Constanța

MENȚIUNE – Concursul județean „Amintirea eroilor”, Constanța

PREMIUL II – Concursul județean de creație artistică și plastică, fotografie și literatură „Copilul și marea. Descoperitorii adâncurilor” Constanța

PREMIILE II și III – Concursul județean de geografie „Constantin Brătescu”, Constanța

PREMIILE I, II, III și MENȚIUNE – Concursul de limba română și matematică „Lumea lui Pi”, Constanța

PREMIUL III și MENȚIUNE – Simpozionul național „Fenomene atmosferice și evoluția vremii pe glob”

PREMIUL I – Festivalul județean „Danubius” cu participare internațională, secțiune dans tradițional dobrogean, Cernavodă, jud. Constanța

PREMIUL I – Concurs de eseuri „Cultivă-ți pasiunea!”

PREMIUL II și III – Concurs de traducere poetică în/din limba franceză „Irina Mavrodin”, Focșani

PREMIILE III și MENȚIUNE – Concurs internațional interdisciplinar geografie, limba engleză și biologie : „Tineri în pădurile Europei”

PREMIILE III și MENȚIUNE – Simpozionul internațional „Simboluri în universul cunoașterii”, Liceul Teoretic Jean Monnet, București

PREMIILE II și MENȚIUNE – Concurs național de creație literară „Tinere Condeie”

MARELE TROFEU – Concursul de educație juridică pentru liceeni „Know the Law”, Universitatea „Spiru Haret” Constanța

PREMIILE II și MENȚIUNE – Concursul național de eseuri și creație plastică „Lumea din cuvinte și culoare”, Giurgiu

MENȚIUNE – Concursul național al revistelor școlare „Aproape de voi”, Medgidia

MENȚIUNE – Concursul județean interdisciplinar de cunoaștere istorie-religie

PREMIILE I și MENȚIUNE – Concursul național de știință și tehnică pentru elevi „Florin Vasilescu”, Călărași

PREMIUL III – Concurs de majorete și gimnastică aerobică „dansăm pentru sănătate” Constanța

PREMIILE I și MENȚIUNE – Festivalul „Primăvară dobrogeană, primăvară de folclor”, Hârșova

PREMIILE III și MENȚIUNE – Concurs „Țintar”, Școala nr. 18 „Jean Bart” Constanța

PREMIILE I, II și III – Concurs de desene „În armonie cu mine și cu ceilalți”, Constanța

PREMIILE II, III și MENȚIUNE – Atelier de creație „Zâmbet de copil” în parteneriat cu ziarul „Esențial în educație” Pitești

PREMIUL II – Concurs național de artă dramatică „Spiritul lui Caragiale”, Năvodari

PREMIILE „COANDĂ”, „JULES VERNE”, „PROCOPIU” și „EDISON” – Concursul interjudețean „Ștefan Procopiu”, Iași

PREMIUL I – Concursul național „Reviste școlare și jurnalistică”

PREMIILE II și MENȚIUNE – Concursul „Plurilingvism și multiculturalitate”, Arad

PREMIILE II și MENȚIUNE – Festivalul- concurs pentru elevi „Școala din inima mea”, Tecuci

PREMIUL I – Concursul „Le petiti renard”, Constanța

PREMIUL I – Concursul „Stories about my country”, Constanța